Archiwum luty 2015


lut 02 2015 Czy sklepy www zwiększają sprzedaż?
Komentarze (0)

Postęp technologiczny wymusza w wielu dziedzinach przemysłowych skorzystanie z coraz nowszych sposobów oferowania wytwarzanych towarów oraz oferowania usług. W niektórych sytuacjach łączy się to z koniecznością otworzenia sieciowego sklepu, za którego pomocą można rozszerzyć sprzedaż już nie jedynie na dane województwo, lecz na cały kraj.
Specjaliści badający rynek internetowy już od 2010 roku notują ogromny wzrost liczby tego typu sklepów, które tworzone są również przez przedsiębiorców, którzy z Internetem nie mają za dużo wspólnego. Nie można się jednak w ogóle temu dziwić – postawienie wirtualnego sklepu to kwestia wyłącznie techniczna: można to wykonać samodzielnie, kupując hosting i domenę oraz licencję sklepu lub powierzyć to zadanie jakiejś firmie. Po instalacji skryptu należy tylko właściwie go zoptymalizować, odpowiednio pozmieniać ustawienia i zacząć dopisywać oferowane produkty. Najlepiej od razu z ich rzeczywistymi zdjęciami i w miarę możliwości unikalnymi opisami, dzięki którym późniejsze potencjalne promowanie sklepu okaże się łatwiejsze i szybsze.
Obsługa sklepu internetowego obejmuje także cały proces fiskalny, czyli generowanie faktur oraz umożliwia dodawanie komentarzy do artykułów. Na sam koniec sklep warto podłączyć do firmowego systemu hurtowni – uniknie się wtedy sytuacji, kiedy klient zamówi produkt, którego już nie ma w magazynie.